18 stycznia 2015 roku (niedziela) Galeria "Antresola" mieszcząca się w Centrum Kultury BROWAR B. zaprasza na otwarcie wystawy rysunku i rzeźby: ANTONI BISAGA - „MOJE FRAGMENTY Z ŻYCIA WŁOCŁAWKA” .Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Galeria Sztuki „Antresola” Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy rysunku i rzeźby: ANTONI BISAGA - „MOJE FRAGMENTY Z ŻYCIA WŁOCŁAWKA”.

Jest to wystawa jubileuszowa związana z 75 – rocznicą urodzin znanego włocławskiego artysty plastyka, rzeźbiarza, autora pomników oraz wystroju wielu wnętrz, medaliera , a także projektanta w nieistniejących już Zakładach Ceramiki Stołowej we Włocławku.

 

Na wystawie w Centrum Kultury Browar B. przedstawione zostaną prace plastyczne dotyczące Kujaw, tradycji tej ziemi jak i historii Włocławka.

Po raz pierwszy oprócz rzeźby można będzie podziwiać rysunki tego twórcy. Jako osoba zapatrzona w naturę , historię , piękno i ułomność ludzkiej istoty stworzył swoiste kalendarium miasta, w którym mieszka i tworzy od przeszło 50 lat. Oprócz tego można będzie zobaczyć rzeźby z ostatnich kilkudziesięciu lat. Część prac jest potraktowana z przyjaznym przymrużeniem oka (np. „Miss Pikutkowa”) - i lekko kąśliwie ale są również prace alegoryczne.

W trakcie trwania wystawy, w niedzielę 1 lutego 2015 o 16.00 planowane jest spotkanie z autorem zatytułowane „Sztuka od kuchni”.
Tytuł nie jest przypadkowy, gdyż oprócz tematów dotyczących ekspozycji, prezentowanych prac oraz zagadnień z dziedziny sztuki , autor poda kilka opracowanych przez siebie przepisów kulinarnych. Przewidziana jest także degustacja wyrobów przyrządzonych wedle receptury Antoniego Bisagi.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 18 stycznia 2015 roku o godzinie 16.00 (niedziela) w Galerii Sztuki „Antresola” Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku (wejście od ul.Bechiego).

Wystawa będzie czynna od 18 stycznia 2015 roku do 15 marca 2015 roku.

 

 

Galeria Sztuki „Antresola” zaprasza do zwiedzania :

  • poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00
  • sobota – niedziela 14.00 - 18.00

 

Wstęp wolny.

 

not* Centrum Kultury BROWAR B.