9 maj 2015 (sobota). Kapela z Szaconkiem: „Folklor miejski – Włocławek-Warszawa-Wilno”

Miejsce: CKBB Klub STARA REMIZA, UL. Żabia 8.  Początek: 18.00. Wstęp: 10 zł.

9 maja 2015 roku (sobota)o godz. 18:00 w Klubie „Stara Remiza” zagości „Kapela z Szaconkiem”.  

W programie piosenki: przedwojennego folkloru stolicy, wileńskie, lwowskie, wojskowe i patriotyczne, ballady więzienne oraz utwory znane z wykonań Grzesiuka, Wielanka, Kapeli Czerniakowskiej, Mieczysława Fogga i innych.

"Kapela z Szaconkiem" to grupa, która powstała w 2011 roku z fascynacji doświadczonych muzyków zespołu miejskim folklorem m.in. starej Warszawy czy Lwowa. Zespół nawiązuje do muzyki i estetyki dawnych kapel ulicznych i podwórkowych wykonując covery ich piosenek. Robi to w sposób autorski nie naruszając jednocześnie pierwotnego brzmienia. Grają między innymi: tanga, fokstroty powstałe w okresie międzywojennym, w nowych aranżacjach.

W maju 2014 zespół otrzymał Nagrodę Prezydenta Włocławka podczas Święta Kultury w kategorii muzyka oraz wyróżnienie na X Ogólnopolskim Festiwalu Folku Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Skład zespołu:

  • Marcin Majewski- wokal
  • Tomasz Majchrzak- akordeon
  • Robert Waszak- gitara ,banjo
  • Jacek Piotrowski-  gitara basowa ,banjo
  • Tomasz Wawrzonkowski - perkusja


W repertuarze „Kapeli z Szaconkiem” znalazła się także piosenka „Siekiera, motyka, bimber, szklanka”, której autorką jest włocławska  maturzystka z 1933 r. Anna Jachnina.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w  Klubie „Stara Remiza” ul. Żabia 8.