15 czerwca 2015 (poniedziałek). Maraton Marzycielskiej Poczty we Włocławku.

Miejsce: Centrum Kultury BROWAR B., ul. Łęgska 28. Początek: godz. 11.00. Wstęp wolny

Ogólnopolska akcja niesienia radości chorym dzieciom już w najbliższy poniedziałek- 15 czerwca - zawita do Włocławka.

Od godziny 11.00 zapraszamy do Centrum Kultury BROWAR B. cel jest jeden- SPRAWIAMY RADOŚĆ CHORYM DZIECIOM!!! Tego dnia piszemy barwny list na który czekają,  który wywoła uśmiech na ich twarzach i radość w ich sercach.

 

To nic nie kosztuje! Wystarczy przyjść i dołącz się do akcji!

Nie musisz mieć ze sobą zupełnie nic- TYLKO CHĘć UCZESTNICZENIA w AKCJI !!!!

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i wysyłamy listy do wybranego dziecka.


Maraton został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Włocławek dr Marka Wojtkowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek Jarosława Chmielewskiego.

 

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie STRONIE AKCJI prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Wystarczy wybrać jedno dziecko (a najlepiej ofiarować radość kilkorgu lub WSZYSTKIM!!!) i napisać do niego list. Marzycielska Poczta jest prowadzona wyłączenie przez wolontariuszy- młodych ludzi mieszkających w różnych miastach Polski.

Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. Jej założycielem był Tomek Chmiel, który na swoim blogu opisał pomysł utworzenia tego typu akcji w Polsce zachęcając czytelników, by do niego dołączyli. Dzięki temu wpisowi do pomysłodawcy zgłosiła się Weronika Mazurkiewicz, wówczas 17- letnia wolontariuszka. Pomysłodawcy wspólnym wysiłkiem znaleźli pierwsze dzieci i uruchomili akcję.

Pomysł utworzenia Marzycielskiej Poczty powstał z inspiracji nieistniejącą już amerykańską akcją "Make a Child Smile".

Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Do dzieci piszą Polacy z całego świata. Dosłownie każdy może się włączyć do akcji. Oprócz indywidualnych osób piszą całe klasy, szkoły, rozmaite grupy wolontariuszy czy przedstawiciele Polonii.

Prostota, niewielki koszt, a jednak duże znaczenie takiej pomocy – to wszystko jest często doceniane przez uczestników naszej akcji. Do akcji włączają się również znane osoby, gwiazdy muzyki, sportu, filmu, a nawet politycy, własnoręcznie wypisując kartki do dzieci, przekazując imienne autografy czy wspaniałe gadżety.

Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszające. Odwiedzając profile można na bieżąco dowiedzieć się o wydarzeniach w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje u nas ciepła, pełna troski atmosfera. Jesteśmy po prostu jedną, wielką rodziną!