Poznać łacinę....a może nauczyć się szydełkować? Nowa oferta Centrum Kultury BROWAR B. daje taką szansę.....

 

Znajomość łaciny mimo, iż to język martwy, tj. żaden z narodów nie porozumiewa się nim, nie tylko jest oznaką erudycji, kultury i pozwala czytać dzieła klasyków rzymskich, ale także dostarcza wielu informacji o naszej cywilizacji i źródłosłowu wielu nowożytnych języków.  

Ten kurs jest skierowany do wszystkich, którzy zawsze chcieli poznać  łacinę, ale nie mieli okazji. Pozwoli poznać podstawy języka, by swobodnie tłumaczyć proste teksty łacińskie oraz zauważyć, jak wielki wpływ na kształt słownictwa, którym obecnie się posługujemy miał ten starożytny język.

Wiek uczestników: każdy zainteresowany
Kurs trwa 20 godzin, zajęcia odbywać się będą we wtorki w godz. 17-18.30, począwszy od 2 lutego do 5 kwietnia. Zgłoszenia  i wpłaty do 22 stycznia.
Telefon: 54 427-02-47.
Prowadzący: Agata Kurzępa
Koszt: 220 zł

 

Nic tak nie cieszy, jak wykonane przez siebie rękodzieło użytkowe. Szalik, sweterek, serwetka, czy po prostu ozdoba, którą udekorujemy wnętrze...

Najtrudniej jest jednak zabrać się do pracy z szydełkiem. Jakie wybrać? Jaki rodzaj włóczki sprawdzi się najlepiej? Który ścieg będzie wyglądał najatrakcyjniej? Od między innymi tych zagadnień rozpoczniemy zajęcia „Zrób to sam... na drutach i szydełku”.  Nauczymy się krok po kroku odczytywać wzory i schematy publikowane w prasie oraz stosować w praktyce różne ściegi.


Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątkiw godz. 17-19 (łącznie 10 spotkań, począwszy od 1 lutego 2016 r.
Poprowadzi: Wiesława Floryńska.
Koszt: 100 zł /całość
Zapisy i wpłaty:  do 22 stycznia, 54 427-02-47.

 

*źródło: własne